Tosem Kumbaramı İstiyorum
  • Kampanya
  • Kumpara İstiyorum

Hakkımızda

TOSEM Derneği yönetim kurulu sayın süleyman soyluyu ziyaret eti ve şifa projesini sayın bakanımıza anlattık

Hakkımızda

"Dostun evi gönüllerdir, gönüller almaya geldik."

TOSEM Derneği resmi olarak 2014 yılında kurulmuştur. Her ne kadar 2014 yılında resmi olarak kurulmuş bir dernek olarak bilinsek de aslında Biz varlık amacı ve çalışmaları ile geçmişi bin yıllara varan bir medeniyet mirasının devamıyız. Gönül Dili olan SEVGİ DİLİNİ inşa etmiş, kullanmış ve yaşatmış bir medeniyetin temsilcileriyiz. Mensubu olduğumuz, kimliği ve değerler dünyasını paylaştığımız ecdadımızın içinde yaşadığımız çağa ve topluma yansıyan suretleriyiz.

Mevlana ve Yunus Emre gibi büyüklerimizin tüm dünya ve insanlığı için besledikleri sadece sevgi düsturu ile insanlığa hizmet etmek amacımızdır.

Vizyonumuz:

Tüm insanlığın evrensel dili olan SEVGİ ve YARDIMLAŞMA HİSSİ ile ihtiyacı olan tüm insanlığa DİN, DİL, IRK ayrımı yapmadan gönüllere girmek.

Misyonumuz:

DOSTLUK, BARIŞ ve GERÇEK YARDIMLAŞMAYI tüm dünyaya yaymak için varız.

Hedeflerimiz:

En temel hedefimiz tüm insanlık ailesinin mensuplarına hiçbir ayrıma, ötekileştirmeye gitmeden Sevgi Dini olan İslam'ı, muhatap olduğumuz tüm gönüllere Sevgi Dili iletaşımaktır. Bunu gerçekleştirebilmek için,
  • Şahsiyeti sevgi, şefkat, muhabbetle inşa olmuş Salih bir nesil inşa etmek.
  • Özellikle anne ve babalara Salih bir neslin inşasında destek olacak eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmak.
  • Gönülleri iman, akılları hikmetle inşa olmuş örnek ve öncü bir gençlik için eğitim, kültür, sanat, spor faaliyetleri tertiplemek
  • Türkiye'de öncelikle İstanbul'da sonrasında ise 7 bölgemizin tamamında temsilcilikler yolu ile sevgi dilini yaymaktır.
  • Tüm dünya coğrafyaları içinde mensubu olduğumuz İslam Medeniyetinin geçmiş tecrübelerinden istifade ederek sevgi dilini insanlık ailesine taşımak.

TOSEM?

TOSEM; öncelikle kendi gönlünü aşkla, sevgiyle, şefkat ve muhabbetle inşa edip, sonrasında çevresini kuşatan başta insan olmak üzere tüm varlığa SEVGİ DİLİ ile dostluğu, muhabbeti, şefkati, kardeşliği, barışı taşıyan kişidir.
TOSEM; yaratılanı yaratandan ötürü seven gönüleridir.Tüm farklılıkları zenginlik kabul edip kesretten vahdete ulaşan kişidir.
TOSEM; bir gönül fatihidir. Her gönül sevgiyle fethedilmeyi beklemekte olup bunu gerçekleştirecek olanda TOSEMdir.
TOSEM; en güzel haliyle karşılığını Mesnevide bulan bir pergele benzer. Sabit ayağıyla öz değerlerinden beslenerek önce kendinden başlayarak çevresine, yerelden başlayarak küresele uzanan ve sürekli hareket halinde olan bir gönüleridir.
TOSEM; büyük kâinat korosunun irade sahibi aktif bir üyesidir. Her an hareke halinde olup dönerek halleri ve dilleriyle Hakkı anan canlı ve cansız tüm varlığın aşkla teslimiyetine dâhil olmuş gönüleridir.
TOSEM; sevgi ve muhabbetle şu gök kubbede hoş bir sada bırakan gönüleridir.
Tarim başkanlığı Tkdk (ipard) projeleri için başkanı sayın Ahmet antalyalıyı dan bilgi aldık